Aktualności

Idea 3W_podpisanie listu intencyjnego
Idea 3W i Klaster Technologii Kosmicznych będą razem wspierać polski sektor kosmiczny

Klaster Technologii Kosmicznych dołącza do ekosystemu Idei 3W. Przedstawiciele obu organizacji podpisali 20 listopada br. list intencyjny. Celem tej współpracy jest wspieranie rozwoju technologii kosmicznych, upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań oraz wzmocnienie polskiej obecności w sektorze kosmicznym na świecie.    

woda wodór węgiel
3W top speakers
III Kongres 3W: wyrusz z nami w przyszłość

Jak technologie związane z wodą, wodorem i węglem przekształcają świat? Jakie zmiany zdaniem światowej sławy futurologa Michio Kaku czekają biznes i społeczeństwo? Jak technologie węglowe umożliwią nam podbój kosmosu? Co wybitny fizyk Andrzej Dragan sądzi o sztucznej inteligencji? To tylko kilka z tematów, o których dyskutować będą eksperci Kongresu 3W, organizowanego 27-28 listopada przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

woda wodór węgiel
Swiat 3w
Powiększamy ekosystem 3W – 17 nowych firm dołącza do 3W

Obecnie świat 3W tworzy już ponad 130 różnych firm i instytucji. To podmioty, które skupiają się na opracowywaniu i rozwijaniu technologii związanych z wodą, wodorem oraz nowoczesnymi technologiami węglowymi. Zaangażowanie w ideę 3W daje im możliwość nawiązywania partnerstwa na różnych poziomach – zarówno operacyjnym, jak i strategicznym.

woda wodór węgiel
3w konkurs 500
3W Startup Showdown – konkurs dla innowacyjnych startupów

Zespół 3W ogłasza konkurs dla startupów z regionu Trójmorza, które realizują projekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami lub pomysłodawcami technologii, które wykorzystują przynajmniej jeden z trzech zasobów: wodę, wodór i węgiel pierwiastkowy. Projekty można zgłaszać do 22 listopada 2023 r., a finał konkursu odbędzie się 27 listopada podczas Kongresu 3W w Warszawie.

woda wodór węgiel
Kongres 3W 2023
Kongres 3W: Technologie – Relacje – Przyszłość. Poznaj agendę Kongresu 3W

Kongres 3W już po raz trzeci zgromadzi ekspertów z obszaru technologii związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń dla innowatorów w tej części Europy. 27-28 listopada br. w Warszawie spotkają się w jednym miejscu naukowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, studenci oraz przedstawiciele sektora publicznego i instytucji finansowych.

woda wodór węgiel
satellite-693203 1920
Polska na orbicie sukcesu – jak polskie firmy rozwijają technologie kosmiczne?

W Polsce w branży kosmicznej działa już ponad 400 firm, które zatrudniają ok. 12 tysięcy osób. Zgodnie z analizą Europejskiej Agencji Kosmicznej, Polska wyznacza własną, unikalną ścieżkę na europejskiej mapie przemysłu kosmicznego. To nie giganci przemysłu lotniczego, jak to ma miejsce w innych krajach, ale małe i średnie przedsiębiorstwa są w naszym kraju fundamentem sektora kosmicznego. Ten model działania podkreśla naszą innowacyjność i przedsiębiorczość na tle kosmicznej branży. 

woda wodór węgiel
network-7529355 1280
Ponad 120 organizacji formalnie w świecie 3W

Do inicjatywy 3W, powołanej w 2021 roku przez Bank Gospodarstwa Krajowego, formalnie dołączyło już ponad 120 firm i instytucji, które wdrażają i rozwijają technologie związane z wodą, wodorem oraz nowoczesnymi technologiami węglowymi.

woda wodór węgiel
Infografika 3W na www
Jesteś światem 3W | Podsumowanie 2 lat idei 3W!

Równo dwa lata temu, podczas I Kongresu 3W, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął dyskusję o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia. To był początek idei 3W. Dzisiaj inicjatywa 3W to rozbudowana platforma, lider integracji i wsparcia przedsięwzięć w rozwoju nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle, energetyce i medycynie.  

woda wodór węgiel
network-4776914 1920
Nowe firmy, nowe możliwości. Do świata 3W dołącza 11 nowych organizacji

Do inicjatywy 3W dołączyło 11 nowych organizacji. We współpracy z BGK będą upowszechniać Ideę 3W i wspólnie pracować na rzecz rozwoju technologii związanych z wodą, wodorem i węglem.

woda wodór węgiel