Przejdź do treści
Baner 11 (7)

Animacja edukacyjna: Świat zbudowany z wody, wodoru i węgla

Strzałka

Trzy strategiczne zasoby: woda, wodór i węgiel są nie tylko fundamentami życia na Ziemi, ale i niezbędnymi elementami funkcjonowania otaczającego nas świata. Towarzyszą nam od zawsze, w końcu w 97 proc. są częścią nas samych. Dbałość o wodę, wodór i węgiel to tak naprawdę dbałość o przyszłość człowieka na Ziemi i jakość życia następnych pokoleń. Na te aspekty zwraca uwagą nasza nowa animacja pt. „Świat zbudowany z wody, wodoru i węgla”.

 

W szóstej części skupiamy się na tym, jak zasoby 3W łączą wszystkie pokolenia w trosce o zrównoważoną przyszłość. Decyzje, które codziennie podejmujemy, na każdym etapie naszego życia, mogą mieć zaskakująco duży wpływ na otaczający nas świat i zmienić nasze życie na bardziej „zielone” i zrównoważone.

Woda, wodór i węgiel znajdują nowe zastosowanie w nowoczesnych technologiach, które mogą rozwiązać największe globalne problemy współczesnego świata, jak chociażby deficyt wody pitnej czy problemy surowcowo-energetyczne.

 

Poznajcie historię małej Zuzi, jej brata Krzysia – wielkiego fana kosmosu, siostry Klary eko-aktywistki, której tata wpoił wartości związane z ochroną środowiska. Sam jako inżynier pracuje nad rozwojem napędu wodorowego w pojazdach i statkach kosmicznych. Natomiast mama hoduje warzywa na farmie akwaponicznej. Rodzina oszczędza wodę i magazynuje ją w przydomowym zbiorniku retencyjnym, rozsądnie gospodaruje zasobami, z których korzysta, bo wie, że nie może żyć na koszt przyszłych pokoleń.

 

- Oddajemy w Wasze ręce animację, która niejako podsumowuje nasz cykl o świecie 3W.  Opowiadamy w niej o tym, jak zasoby 3W – woda, wodór i węgiel pierwiastkowy łączą wszystkie pokolenia w trosce o zrównoważoną i lepszą przyszłość. Warto podkreślić, że zarówno ten materiał wideo, jak i poprzednie, mają przede wszystkim aspekt edukacyjny – przekazują w przystępny sposób, wiedzę o tych kluczowych dla każdego zasobach. To także materiał, który wspiera naszą misję edukacyjną w szkołach i na uczelniach wyższych, której celem jest uświadamianie, jak ważna jest troska o te trzy zasoby i mądre gospodarowanie nimi - ważna nie tylko dla nas tu i teraz, ale też - dla przyszłych pokoleń – powiedziała Iwona Dziedzic-Gawryś, Ekspertka ds. budowania relacji i partnerstw w Departamencie 3W.

 

Zobaczcie sami, jak 3W łączy pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju 3W.

 

 

Jesteście ciekawi naszych poprzednich animacji? Zachęcamy do obejrzenia:

 

Człowiek w świecie 3W

Jak oszczędzać wodę?

Wodór ma wiele twarzy

Węgiel niejedno ma imię

Platforma społecznościowa 3W

 

Artykuł z kategorii:

woda wodór węgiel

Załączniki

Idea 3W pokoleniowa PL subs 050124

Idea 3W pokoleniowa PL subs 050124