Aktualności

Idea 3W_podpisanie listu intencyjnego
Idea 3W i Klaster Technologii Kosmicznych będą razem wspierać polski sektor kosmiczny

Klaster Technologii Kosmicznych dołącza do ekosystemu Idei 3W. Przedstawiciele obu organizacji podpisali 20 listopada br. list intencyjny. Celem tej współpracy jest wspieranie rozwoju technologii kosmicznych, upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań oraz wzmocnienie polskiej obecności w sektorze kosmicznym na świecie.    

woda wodór węgiel
3W top speakers
III Kongres 3W: wyrusz z nami w przyszłość

Jak technologie związane z wodą, wodorem i węglem przekształcają świat? Jakie zmiany zdaniem światowej sławy futurologa Michio Kaku czekają biznes i społeczeństwo? Jak technologie węglowe umożliwią nam podbój kosmosu? Co wybitny fizyk Andrzej Dragan sądzi o sztucznej inteligencji? To tylko kilka z tematów, o których dyskutować będą eksperci Kongresu 3W, organizowanego 27-28 listopada przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

woda wodór węgiel
Swiat 3w
Powiększamy ekosystem 3W – 17 nowych firm dołącza do 3W

Obecnie świat 3W tworzy już ponad 130 różnych firm i instytucji. To podmioty, które skupiają się na opracowywaniu i rozwijaniu technologii związanych z wodą, wodorem oraz nowoczesnymi technologiami węglowymi. Zaangażowanie w ideę 3W daje im możliwość nawiązywania partnerstwa na różnych poziomach – zarówno operacyjnym, jak i strategicznym.

woda wodór węgiel
3w konkurs 500
3W Startup Showdown – konkurs dla innowacyjnych startupów

Zespół 3W ogłasza konkurs dla startupów z regionu Trójmorza, które realizują projekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami lub pomysłodawcami technologii, które wykorzystują przynajmniej jeden z trzech zasobów: wodę, wodór i węgiel pierwiastkowy. Projekty można zgłaszać do 22 listopada 2023 r., a finał konkursu odbędzie się 27 listopada podczas Kongresu 3W w Warszawie.

woda wodór węgiel
Energia Zmian Grodzisk Maz www
Jak woda i wodór napędzają gospodarkę? Bezpłatna konferencja BGK w Grodzisku Mazowieckim

8 listopada w Grodzisku Mazowieckim, odbędzie się konferencja „Energia zmian, czyli jak woda i wodór napędzają gospodarkę”. Na wydarzeniu spotkają się specjaliści i decydenci, którzy omawiać będą kluczowe zagadnienia związane z gospodarką wodną, ochroną zasobów wodnych oraz innowacyjną rolą wodoru w procesie transformacji energetycznej. ...

woda wodór
Kongres 3W 2023
Kongres 3W: Technologie – Relacje – Przyszłość. Poznaj agendę Kongresu 3W

Kongres 3W już po raz trzeci zgromadzi ekspertów z obszaru technologii związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń dla innowatorów w tej części Europy. 27-28 listopada br. w Warszawie spotkają się w jednym miejscu naukowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, studenci oraz przedstawiciele sektora publicznego i instytucji finansowych.

woda wodór węgiel
Energia Zmian Sandomierz 2 (1)
„Energia zmian, czyli jak woda i wodór napędzają gospodarkę" – konferencja BGK w Sandomierzu

Idea 3W i regiony BGK zapraszają na konferencję pt. „Energia zmian, czyli jak woda i wodór napędzają gospodarkę”, która odbędzie się 26 października w Sandomierzu. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. temat gospodarki wodnej, która jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów wodnych oraz roli wodoru w transformacji energetycznej. Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych oraz przedsiębiorców. 

woda wodór
Energia Zmian Oswiecim 1 (1)
„Energia zmian, czyli jak woda i wodór napędzają gospodarkę" – konferencja BGK w Oświęcimiu

Idea 3W i regiony BGK zapraszają na konferencję pt. „Energia zmian, czyli jak woda i wodór napędzają gospodarkę”, która odbędzie się 24 października w Oświęcimiu. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. temat gospodarki wodnej, która jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów wodnych oraz roli wodoru w transformacji energetycznej. Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych oraz przedsiębiorców. 

woda wodór
satellite-693203 1920
Polska na orbicie sukcesu – jak polskie firmy rozwijają technologie kosmiczne?

W Polsce w branży kosmicznej działa już ponad 400 firm, które zatrudniają ok. 12 tysięcy osób. Zgodnie z analizą Europejskiej Agencji Kosmicznej, Polska wyznacza własną, unikalną ścieżkę na europejskiej mapie przemysłu kosmicznego. To nie giganci przemysłu lotniczego, jak to ma miejsce w innych krajach, ale małe i średnie przedsiębiorstwa są w naszym kraju fundamentem sektora kosmicznego. Ten model działania podkreśla naszą innowacyjność i przedsiębiorczość na tle kosmicznej branży. 

woda wodór węgiel