Przejdź do treści
hydrogen-6208107 1280

Odkryj moc wodoru. Idea 3W zaprasza na Wystawę Wodorową w Poznaniu

Strzałka

Już w sobotę, 16 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie otwarta dla publiczności Wystawa Wodorowa przygotowana przez Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Jej celem będzie przybliżenie wodoru jako kluczowego elementu transformacji energetycznej i podkreślenie roli tego pierwiastka w kształtowaniu zielonej i zrównoważonej przyszłości. Wystawę, której partnerem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, będzie można zwiedzać bezpłatnie do 15 czerwca 2024 roku.

Na Wystawie Wodorowej zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania i urządzenia, które stosowane są w obszarze technologii wodorowych. Zwiedzający znajdą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, które dotyczą wodoru i jego roli w życiu codziennym. Dowiedzą się, czym jest gospodarka wodorowa i jak ten najlżejszy z pierwiastków może odmienić transport, przemysł, magazynowanie i korzystanie z energii. Poznają także najnowsze inicjatywy i komercyjne projekty w tym obszarze.

Każdy eksponat, od humanoidalnego robota, przez model samochodu wodorowego, po generator prądu na wodór, zostanie przedstawiony w taki sposób, aby uczyć i inspirować. Na rodziny z dziećmi czekać będą liczne atrakcje, takie jak zestawy do budowy atomów czy kolorowanki, a specjaliści i przedsiębiorcy otrzymają dostęp do rzetelnej wiedzy i ekspertów z obszaru gospodarki wodorowej. 

- Misją Idei 3W jest budowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa i wagi codziennych wyborów. Dlatego zawsze z entuzjazmem angażujemy się w projekty, które mogą pomóc zrozumieć, dlaczego to właśnie woda, wodór i węgiel, są tak ważne dla zrównoważonej i lepszej przyszłości. Wystawa Wodorowa to idealna okazja, aby wartościowo spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi, a przy okazji dowiedzieć się, dlaczego to właśnie wodór, może zmienić nasze życie na bardziej zrównoważone i przyjazne planecie – powiedział Łukasz Maciejewski, menadżer ds. współpracy z uczelniami w Interdyscyplinarnym Centrum Innowacji 3W BGK.  

Organizatorzy wydarzenia zapraszają zarówno grupy, jak i zwiedzających indywidualnych, którzy ukończyli dziewiąty rok życia. Wystawa dostępna będzie od 16 marca do 15 czerwca 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – Pawilon nr 1 (antresola), wejście 11 od ul. Głogowskiej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa Wodorowa jest częścią projektu: „Wodór – odpowiedź naukowców na wyzwania energetyczne, klimatyczne i środowiskowe”, zainicjowanego przez Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk. Jego celem jest stworzenie pierwszego w Polsce punktu informacyjno-konsultacyjnego oraz wystawy tematycznej, które upowszechniają wiedzę na temat technologii wodorowych.

Szczegółowe informacje, które dotyczą wystawy i rezerwacji dla grup, dostępne są na oficjalnej stronie internetowej www.wodor.edu.pl.

 

Artykuł z kategorii:

wodór