Przejdź do treści
Wodorowa Mapa Polski

Powstaje Wodorowa Mapa Polski

Strzałka

Wystartował ważny projekt „Wodorowa Mapa Polski”, którego celem jest określenie zapotrzebowania na zieloną energię i zaprojektowanie odpowiedniej infrastruktury. Inicjatorem projektu jest spółka GAZ-SYSTEM, która zachęca wszystkich uczestników rynku wodorowego do udziału w badaniu

 

Projekt „Wodorowa Mapa Polski” jest realizowany w formie dialogu z firmami zainteresowanymi produkcją, konsumpcją, dystrybucją oraz magazynowaniem wodoru. Planowana infrastruktura będzie dostępna dla wszystkich podmiotów, a rozpoczęte prace związane z analizą podaży i popytu mają za zadanie określić wielkość rynku i potrzeby związane z konieczną dla niego rurociągami przesyłowymi. Mamy nadzieję, że rozpoczęte prace związane ze szkieletem sieci wodorowej będą impulsem rozwojowym w wielu obszarach polskiej gospodarki.

Na podstawie zebranych informacji powstanie mapa, która zobrazuje popyt i podaż na wodór oraz wstępny przebieg rurociągów wodorowych na terenie Polski, w ujęciu wolumenowym, czasowym i geograficznym. Dialog z rynkiem pozwoli na identyfikację jego potrzeb oraz pozwoli uczestnikom krajowego rynku wodoru, rozwijać się wykorzystując wodór m.in.: do redukcji emisji, dywersyfikacji dostaw czy integrację z odnawialnymi źródłami energii.

Projekt „Wodorowa Mapa Polski” został objęty patronatem honorowym przez Macieja Bando, Podsekretarza Stanu oraz Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. 

Wypełnij ankietę

Zachęcamy partnerów 3W do udziału w badaniu i wypełnienia ankiety, która pomoże w zaprojektowaniu przyszłej infrastruktury wodorowej w Polsce. Razem możemy stworzyć zieloną przyszłość dla naszego kraju.

Wypełnij ankietę tutaj

Wypełnioną ankietę w postaci formularza Excel należy przesłać w formie elektronicznej (wraz z dołączoną klauzulą RODO) najpóźniej do 20.06.2024 r. do godziny 23:59 na adres: wodor@gaz-system.pl

Na stronie GAZ-SYSTEM dostępne są również dodatkowe materiały, m.in. prezentacja z webinaru, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz instrukcja, jak wypełnić ankietę.

Materiały dotyczące Wodorowej Mapy Polski  

Artykuł z kategorii:

wodór

Załączniki

Wodorowa Mapa Polski

Wodorowa Mapa Polski

JPG 0.41 MB Pobierz Pobierz