Przejdź do treści
Baner 11 (7)

Kongres 3W: Technologie – Relacje – Przyszłość. Poznaj agendę Kongresu 3W

Strzałka

Kongres 3W już po raz trzeci zgromadzi ekspertów z obszaru technologii związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń dla innowatorów w tej części Europy. 27-28 listopada br. w Warszawie spotkają się w jednym miejscu naukowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, studenci oraz przedstawiciele sektora publicznego i instytucji finansowych.

Dotychczasowe dwie edycje Kongresu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziły łącznie ponad tysiąc osób. Tegoroczna agenda pełna jest merytorycznych dyskusji i prezentacji. Przedstawimy, m.in. wyniki raportu dotyczącego technologii 3W oraz perspektyw rozwoju tego sektora. Podzielimy się inspirującymi projektami realizowanymi zarówno przez samorządy, jak i sektor prywatny. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób możemy realizować misję budowy ekosystemu 3W oraz o tym, jakie są aktualne trendy technologiczne związanym z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym. Wspólnie z władzami lokalnymi będziemy rozważać, jakie perspektywy rozwoju regionów niesie za sobą zaangażowanie w projekty 3W.

Poniżej prezentujemy kluczowe punkty programu. Pełna agenda Kongresu 3W dostępna jest na stronie www.Kongres3W.pl.

Przyszłość oczami naukowców

Naukowcy od zawsze odgrywają niezastąpioną rolę w kształtowaniu przyszłości naszego świata. Poprzez badania, eksperymenty i innowacje, dążą do odkrywania tajemnic oraz rozwijania nowych technologii, które mają potencjał zmieniać nasze życie i wpływać na losy całej ludzkości. W 3W doceniamy naukowców i chcemy zapewnić im odpowiednią platformę, tak aby mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przyszłości.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu wyjątkowi prelegenci staną się źródłem inspiracji i wiedzy na temat tego, co nas czeka. Ich wystąpienia rzucają światło na zmiany, które zarówno biznes, jak i społeczeństwo już doświadczyły oraz na to, w jaki sposób postęp naukowy będzie kształtować przyszłość człowieka.

Eksperci przybliżą uczestnikom osiągnięcia w dziedzinie medycyny, komputerów, energetyki, fizyki kwantowej i podróży kosmicznych. Tematyka tych wystąpień obejmuje szeroki zakres aspektów naukowych i technologicznych, które stanowią klucz do zrozumienia przyszłości i jej wyzwań.

Technologie 3W – w wymiarze międzynarodowym, a nawet kosmicznym!

Najnowsze technologie związane z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym są w centrum naszego zainteresowania, szczególnie te, które mają polski rodowód i w dodatku znajdują zastosowanie w przemyśle kosmicznym.

Będziemy mówić o technologiach wodnych, które w przyszłości pozwolą na lepsze zarządzanie tym niezbędnym dla naszego życia zasobem oraz o efektywnym wykorzystaniu wody, retencji, oczyszczaniu wody i promocji zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi.

Wiele uwagi poświęcimy także kwestiom międzynarodowym. Z licznymi zagranicznymi ekspertami będziemy rozmawiać o globalnych perspektywach dla idei 3W, w tym m.in. o roli technologii 3W dla rozwoju regionu Trójmorza oraz o tym, jak uwolnić ponadnarodowy potencjał gospodarczy 3W.

Podczas kongresu finał będzie miał konkurs dla innowacyjnych start-upów 3W Start-up Showdown. Jury w składzie, m.in. Artur Kurasiński wybierze najciekawsze projekty zgodne z Ideą 3W i wyróżni pomysłodawców technologii, które wykorzystują przynajmniej jeden z naszych trzech zasobów.  Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20.11.2023 r. Regulamin dostępny jest na stronie Kongres3W.pl. 

Relacje – networking w centrum uwagi

Współczesne wydarzenia tego formatu wykraczają poza tradycyjne przekazywanie wiedzy. Kongres 3W również wyznacza nową jakość w kontekście networkingowego charakteru spotkania. Wyjątkowe formaty sprzyjające interakcji stanowią serce wydarzenia.

Rozpoczniemy od największego w Polsce śniadania networkingowego, w trakcie którego uczestnicy od samego początku zyskają szansę na nawiązanie wartościowych kontaktów. Strefy tematyczne pomogą skierować rozmowy w interesujących ich kierunkach i już pierwszego dnia poznać uczestników oraz nawiązać relacje, które później mogą zaprocentować konkretną współpracą i projektami 3W.

W planie znajdują się sesje speed dating, zarówno tematyczne, jak i otwarte, gdzie w krótkim czasie można będzie nawiązać szereg kontaktów biznesowych. Obok klasycznych formatów takich jak panele dyskusyjne i prezentacje, podczas kongresu odbędą się inspirujące dyskusje moderowane typu fishbowl, fireside chaty z sesjami Q&A i warsztaty, które sprzyjają wymianie myśli i interakcjom pomiędzy prelegentami i uczestnikami.

Dla kogo jest Kongres 3W?

III Kongres 3W adresowany jest do pionierów i wizjonerów z całego świata, którzy pragną być o krok przed innymi i tworzyć technologie przyszłości. To wyjątkowe wydarzenie dla:

  • utalentowanych naukowców i wynalazców, którzy rozwijają technologie z obszaru wody, wodoru i węgla i którzy poszukują sposobów komercjalizacji swoich wynalazków lub biznesowych zastosowań swoich rozwiązań;
  • przedsiębiorców z Polski i z zagranicy, którzy chcą wyprzedzać konkurencję dzięki przewagom technologicznym oraz poszukują nowych „błękitnych oceanów”;
  • liderów zmiany z wizjonerskich organizacji pozarządowych, którzy popularyzują nowe, bardziej zrównoważone sposoby produkcji i konsumpcji dóbr materialnych oraz idei, wspierających takie zmiany;
  • przedstawicieli sektora publicznego oraz instytucji finansowych, którzy widzą korzyści w budowaniu nowych rynków i chcą wspierać proces ich powstawania poprzez dostarczanie usług finansowych oraz wprowadzanie odpowiednich ram prawnych;
  • ambitnych studentów oraz każdego, kogo interesują innowacje na skalę całej gospodarki, które zmienią przyszłość świata.

 

Aplikacja mobilna

Chcemy, by uczestnicy aktywnie brali udział w naszym wydarzeniu. Dlatego przygotowaliśmy aplikację mobilną, która pozwoli uczestnikom na efektywną organizację czasu i wybór najbardziej interesujących punktów agendy. Z jej pomocą m.in. zapiszecie się na sesje speed datingowe i nawiążecie kontakt z interesującymi Was prelegentami.

Link do pobrania aplikacji otrzymają osoby, które zarejestrują się na Kongres.

Zarejestruj się na Kongres 3W już dziś!

1050x290

Udział w Kongresie 3W jest płatny – bilet wstępu, którego koszt wynosi 300 zł brutto, uprawnia do udziału we wszystkich aktywnościach podczas dwóch dni wydarzenia (śniadanie networkingowe, panele dyskusyjne, sesje Q&A, prezentacje case study, moderowane burze mózgów).

Środki zebrane ze sprzedaży biletów BGK przeznaczy na jedną z inicjatyw, którą wskażą uczestnicy Kongresu. W aplikacji kongresowej każdy uczestnik będzie mógł zagłosować na projekt, którego realizację chce wspierać.

 

Artykuł z kategorii:

woda wodór węgiel