Przejdź do treści
3w 4946

Cztery nowe uczelnie dołączyły do Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W

Strzałka

Po przystąpieniu nowych uczelni, ICI 3W liczy już szesnaście podmiotów – szkoły wyższe i Sieć Badawczą Łukasiewicz. Wszyscy członkowie współpracują nad usprawnieniem procesu komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań 3W, szczególnie tych, które wykorzystują synergię trzech zasobów.

- Od początku działania Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W podkreślaliśmy, że jego formuła jest otwarta i zapraszamy do współpracy nowe podmioty. Cieszę się, że do ICI 3W dołączyły kolejne uczelnie z różnych stron Polski. To pokazuje, że nauka rozumie jak bardzo innowacyjne projekty wymagają wsparcia biznesu i chce je komercjalizować, a nie tylko tworzyć „do szuflady” – powiedział Adam Żelezik, dyrektor Departamentu 3W w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W powołaliśmy w maju 2022 roku z myślą o pomocy naukowcom w komercjalizacji wynalazków, wsparciu najlepszych technologii z obszaru wody, wodoru i węgla oraz popularyzacji idei 3W w środowisku naukowym. ICI docelowo umożliwi naukowcom z podobnymi zainteresowaniami współpracę nad projektami poza swoją własną organizacją, a także skutecznie wesprze dotarcie do przedsiębiorców, którzy chcieliby wprowadzić na rynek nowe technologie.

W czerwcu 2022 w ICI 3W powstały cztery grupy robocze, w których współdziałają przedstawiciele należących do niego uczelni. Grupy energetyczna, środowiskowa i logistyczna koncentrują się na wykorzystaniu synergii wody, wodoru i węgla, a grupa legislacyjna pracuje nad przygotowaniem rozwiązań prawnych odpowiadających na potrzeby świata 3W.

Artykuł z kategorii:

woda wodór węgiel

Załączniki

Adam Żelezik na posiedzeniu ICI 3W

Adam Żelezik na posiedzeniu ICI 3W

JPG 0.27 MB Pobierz Pobierz
Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W

Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W

JPG 0.64 MB Pobierz Pobierz