Przejdź do treści
Baner 11 (7)

Centralna Dolina Wodorowa – podpisanie listu intencyjnego

Strzałka

17 lipca 2023 r. w Kozienicach, energetycznym sercu Polski, podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Projekt obejmie całą ścieżkę produkcji i wykorzystania wodoru od budowy elektrolizerów, poprzez magazynowanie wodoru, na wykorzystaniu do produkcji energii elektrycznej kończąc.

- Zainicjowanie powstania Centralnej Doliny Wodorowej to ważny krok na drodze transformacji energetycznej i rozwoju naszej gospodarki wodorowej. To rozwiązanie, które dzięki zaangażowaniu polskich przedsiębiorców oraz ekspertów, wzmocni zarówno nasze bezpieczeństwo energetyczne, jak i przewagę konkurencyjną gospodarki krajowej – powiedziała 17 lipca 2023 r. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego w Elektrowni Kozienice. W wydarzeniu uczestniczył także wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, przedstawiciele grup i spółek energetycznych, środowiska przedsiębiorców oraz jednostek naukowych.

List intencyjny w imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego podpisał Adam Żelezik, dyrektor Departamentu 3W:
- Wodór to przyszłość energetyki a rozwój technologii wodorowych to szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej w skali całej gospodarki. Jesteśmy piątym producentem wodoru na świecie 🌍 dysponujemy odpowiednim know-how, doświadczeniem, a teraz również infrastrukturą, aby stać się liderem, również w produkcji zielonego, bezemisyjnego wodoru - powiedział Adam Żelezik.
 
industria kozienice-103
 
Komunikat prasowy dot. powołania Centralnej Doliny Wodorowej dostępny jest do pobrania poniżej. 
 
 
 
 
 

Artykuł z kategorii:

wodór

Załączniki

industria kozienice-141

industria kozienice-141

JPG 1.23 MB Pobierz Pobierz
industria kozienice-103

industria kozienice-103

JPG 0.59 MB Pobierz Pobierz
1200x600px - CDW - 2023 07 12

1200x600px - CDW - 2023 07 12

JPG 0.15 MB Pobierz Pobierz
industria kozienice-165

industria kozienice-165

JPG 1.25 MB Pobierz Pobierz
DOCX

final komunikat centralna dolina wodorowa

DOCX 0.02 MB Pobierz Pobierz