Przejdź do treści
businessman-3213659 1920

Osiem nowych podmiotów dołącza do świata 3W

Strzałka

Do inicjatywy 3W, która buduje i integruje społeczność m.in. naukowców, przedsiębiorców i przedstawicieli sektora publicznego, dołącza osiem nowych organizacji. Każda z tych jednostek to unikalne doświadczenie i ekspertyza, które wzbogacają ekosystem społeczno-gospodarczy inicjatywy 3W.

Idea 3W wspiera rozwój innowacyjnego sektora gospodarki, który łączy wodę, wodór i węgiel w spójny ekosystem społeczno-gospodarczy. Ostatnio dołączyło do niego osiem podmiotów: DBR 77 Robotics, STASTO Automation, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), Progres, Rohlig Suus Logistics, Centrum Rozwoju Kapitału, Instytut OZE oraz Biazet. Wszystkich łączy zaangażowanie w rozwój technologii wodnych, wodorowych oraz węglowych i troska o zrównoważone wykorzystanie przynajmniej jednego z tych trzech zasobów.

Promowanie współpracy i interakcji między różnymi uczestnikami ekosystemu 3W: naukowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami administracji i społeczeństwem to istota działalności idei 3W. Ponad 200 organizacji ze świata 3W tworzy społeczność, która projektuje, wdraża i wykorzystuje technologie związane z wodą, wodorem i węglem – tak kluczowe dla przyszłości polskiej gospodarki.

Agata Sobolewska, ekspert ds. budowania relacji i partnerstw w Departamencie 3W w Banku Gospodarstwa Krajowego podkreśla znaczenie współpracy i łączenia różnych środowisk w budowaniu sukcesu inicjatywy 3W: - Przedsiębiorcy, którzy dołączają do świata 3W dostrzegają potencjał współpracy i wspólnego działania. Ich aktywne zaangażowanie stanowi kolejny krok ku budowie silnej społeczności, gotowej do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebne polskiej gospodarce to tego, by móc konkurować na arenie międzynarodowej. Każda taka współpraca to powód do zadowolenia, a jednocześnie zachęta do dalszego angażowania się w tworzenie zrównoważonych rozwiązań dla dobra naszej wspólnej przyszłości.

W gronie nowych uczestników, którzy razem z Ideą 3W wspierają zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski, witamy:

  • DBR 77 Robotics oferuje wsparcie we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych i w automatyzacji zakładów produkcyjnych, przyczynia się do efektywnego wykorzystania zasobów i do redukcji strat produkcyjnych
  • STASTO Automation wspiera transformację energetyczną i dostarcza zawory oraz armaturę do budowy instalacji wodorowych
  • Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) działa na rzecz zwiększenia napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju i umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw, promując eksport oraz rozwijając rynki zagraniczne
  • Progres pomaga efektywnie zarządzać energią, koordynuje inwestycje, których celem jest redukcja kosztów związanych ze zużyciem energii i emisją CO2.
  • Rohlig Suus Logistics rozwija idee obsługi procesów logistycznych zgodnie z zasadami ESG, pracuje nad udostępnieniem klientom rozwiązań opartych o alternatywne źródła energii
  • Centrum Rozwoju Kapitału wspiera przedsiębiorców, jednostki badawcze i instytucje publiczne w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu i wdrażaniu nowych produktów i usług.
  • Instytut OZE to firma inżynieryjna i konsultingowa skoncentrowana na wykorzystaniu potencjału odnawialnych źródeł energii oraz obsłudze inwestycji związanych z energetyką wodną i zarządzaniem gospodarką wodną.
  • Biazet to projektant i producent kontraktowy, aktywnie uczestniczy w życiu społeczności biznesowej, inwestuje w nowoczesne i zrównoważone źródła energii, w tym wodór.

 

Ty i Twoja firma również możecie stać się częścią świata 3W. Zarejestruj się na platformie 3W, którą stworzyliśmy z myślą o połączeniu podmiotów ze świata nauki, biznesu i administracji publicznej, by ułatwić im współpracę i realizację projektów w obszarze wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. To miejsce, gdzie znajdziecie najświeższe raporty, dane dotyczące sektora 3W, opinie ekspertów oraz nawiążecie kontakt z partnerami, którzy pomogą Wam w realizacji Waszych ambitnych projektów 3W. Sprawdź: www.idea3w.org.

Artykuł z kategorii:

woda wodór węgiel

Załączniki

Świat 3W_styczen

Świat 3W_styczen

JPG 0.29 MB Pobierz Pobierz
DOCX

Osiem nowych podmiotów dołącza do świata 3W

DOCX 0.33 MB Pobierz Pobierz