Przejdź do treści
Baner 11 (7)

Powiększamy ekosystem 3W – 17 nowych firm dołącza do 3W

Strzałka

Obecnie świat 3W tworzy już ponad 130 różnych firm i instytucji. To podmioty, które skupiają się na opracowywaniu i rozwijaniu technologii związanych z wodą, wodorem oraz nowoczesnymi technologiami węglowymi. Zaangażowanie w ideę 3W daje im możliwość nawiązywania partnerstwa na różnych poziomach – zarówno operacyjnym, jak i strategicznym.

Promowanie współpracy i interakcji między różnymi uczestnikami tego ekosystemu: naukowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami administracji i społeczeństwem to istota działalności idei 3W. Ponad 130 organizacji ze świata 3W tworzy społeczność, która projektuje, wdraża i wykorzystuje technologie związane z wodą, wodorem i węglem – tak kluczowe dla przyszłości polskiej gospodarki.

Magdalena Sopiela, dyrektorka biura promocji i rozwoju społeczności 3W w Departamencie 3W Banku Gospodarstwa Krajowego, podkreśla znaczenie tej współpracy – Wejście do świata 3W to tylko początek wspólnej podróży. Każda kolejna firma i instytucja, która do nas dołącza, przynosi ze sobą wieloletnie doświadczenie, innowacyjne projekty, możliwości i perspektywy rozwoju. Na platformie 3W poznaje partnerów, z którymi może dzielić się wiedzą i odkrywać nowe ścieżki i pomysły w obszarze technologii wodnych, wodorowych i węglowych, nawiązywać partnerstwa, które bez takiego ekosystemy nie mogłyby zaistnieć. – Zapewnia Sopiela i dodaje: – Drzwi do świata 3W pozostają szeroko otwarte dla kolejnych organizacji, które podzielają naszą wizję przyszłości. Tych, którzy jeszcze się wahają, zapraszamy na Kongres 3W, który odbędzie się 27-28 listopada w Warszawie. To świetna okazja do networkingu i spotkań się z najlepszymi w tej części Europy ekspertami z obszaru technologii związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym.

Poniżej prezentujemy 17 nowych partnerów, którzy dołączają do świata 3W. Są wśród nich zarówno przedsiębiorcy oferujący technologie z obszaru 3W, jak i instytucje naukowe, stowarzyszenia oraz jednostki samorządu terytorialnego:

 1. Renewablepower – firma zajmująca się badaniami i produkcją w obszarze energii odnawialnej, w szczególności zielonego wodoru
 2. Thornmann Recycling – firma obsługująca produkcję zbiorników gazowych i Posiada spory zapas odzyskanych włókien węglowych
 3. GISS – firma specjalizująca się w łączności satelitarnej, bezpieczeństwie żeglugi powietrznej i technologiach wspomagających klimat i dostęp do czystej wody
 4. Amargo – firma doradczo-produkcyjna zajmująca się uzdatnianiem wody i rozwojem technologii związanych z zrównoważonym rozwojem.
 5. Mistral Intelligent Energy Solutions - firma specjalizująca się w projektach z zakresu wodoru i energii.
 6. H+H Labs PSA – nowoczesna spółka technologiczna działająca na rzecz klimatu i rozwiązania problemu dostępu do czystej wody.
 7. Most – spółka oferująca rozwiązania w dziedzinie uzdatniania wody.
 8. Arcadis – firma dostarczająca zrównoważone rozwiązania projektowe, inżynieryjne, cyfrowe i doradcze w zakresie zasobów naturalnych i budowlanych.
 9. ML System – firma zajmująca się dystrybucją innowacyjnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, rozwija przełomowe technologie, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby procesu transformacji energetycznej – przejścia z konwencjonalnych na odnawialne źródła energii.
 10. Powiat Wągrowiecki – jednostka samorządu terytorialnego promująca zrównoważone zarządzanie zasobami wody i edukację
 11. Gmina Łomazy – jednostka samorządu terytorialnego realizująca działania związane z ochroną i zagospodarowaniem zasobów wodnych.
 12. Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) – zrzeszenie przedstawicieli jednostek naukowych zajmujących się zarządzaniem własnością intelektualną i komercjalizacją projektów
 13. Gmina Lublin – jednostka samorządu terytorialnego wspierająca rozwój błękitno-zielonej infrastruktury i zeroemisyjnego transportu publicznego
 14. Porozumienie Spółek Celowych (PSC) – zrzeszenie spółek celowych 34 uniwersytetów, promujące innowacje i komercjalizację wyników badań naukowych.
 15. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Krasnystaw – spółka komunalna świadcząca usługi wodno-kanalizacyjne oraz modernizująca stacje zlewni wody
 16. Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK – firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wody oraz odbiorem ścieków komunalnych
 17. Krakowski Park Technologiczny (KPT) – spółka zaangażowana w rozwijanie technologii zielonej transformacji i bezpieczeństwa energetycznego, z naciskiem na wodór i technologie węglowe.

 

Ty również możesz stać się częścią świata 3W. Zarejestruj się na platformie 3W, którą stworzyliśmy z myślą o połączeniu podmiotów ze świata nauki, biznesu i administracji publicznej, by ułatwić im współpracę i realizację projektów w obszarze wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. To miejsce, gdzie znajdziecie najświeższe raporty, dane dotyczące sektora 3W, opinie ekspertów oraz nawiążecie kontakt z partnerami, którzy pomogą Wam w realizacji Waszych ambitnych projektów 3W. Sprawdź: www.idea3w.org.

Artykuł z kategorii:

woda wodór węgiel

Załączniki

DOCX

3W Powiekszamy ekosystem 3w - 17 nowych firm

DOCX 0.30 MB Pobierz Pobierz