Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu logo

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Dane adresowe

50-367 Wrocław

ul. Ludwika Pasteura 1

Nazwa skrócona: UMW

NIP: 8960005779

Regon: 000288981

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wykształcił kilkadziesiąt pokoleń studentów, pomógł rozwinąć skrzydła tysiącom naukowców i za sprawą Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, zapewnia leczenie najwyższej jakości. Chcemy zmieniać się na lepsze, dlatego inwestujemy w nową infrastrukturę i narzędzia dydaktyczne, równocześnie zachowując szacunek dla tradycji. To dzięki zaangażowaniu naszych studentów i naukowców dziś Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu znajduje się w czołówce polskich uczelni medycznych i jest obecny w prestiżowych, międzynarodowych rankingach akademickich, takich jak Lista Szanghajska, CWUR czy Best Global Universities.

Historia naszej uczelni sięga lat powojennych, gdy w 1946 roku Wydział Lekarski powstał na połączonych Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej. W 1950 przekształcił się w Akademię Medyczną, a w 2012 zostaliśmy Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.

W roku 1950 w naszych murach uczyło się 2109 studentów - przyszłych lekarzy, stomatologów i farmaceutów. Obecnie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu kształci ponad 6000 studentów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym (również w języku angielskim), farmaceutycznym, analityce medycznej, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii, dietetyce oraz zdrowiu publicznym, a poza nimi także doktorantów i studentów studiów podyplomowych.

Telefon

71 784 10 01

Osoba kontaktowa

Widoczne wyłącznie dla Użytkowników ICI 3W

Link do strony www

http://www.umw.edu.pl