Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Dane adresowe

00-661 Warszawa

pl. Politechniki 1

Nazwa skrócona: PW

NIP: 5250005834

Regon: 000001554

Jesteśmy jedną z największych i najlepszych uczelni w Polsce. Od lat kształcimy kolejne pokolenia inżynierów i nie tylko inżynierów oraz prowadzimy ważne badania, głównie z obszaru nauk technicznych.

Naszą największą dumą są ludzie - studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci - kreatywni, zaangażowani, pełni pasji, realizujący wyjątkowe projekty, odnoszący sukcesy, otwarci na potrzeby społeczeństwa i gotowi sprostać wyzwaniom współczesności. Dlatego cały czas rozwijamy nasze kompetencje i infrastrukturę. Zależy nam, by Politechnika była znana nie tylko jako uczelnia, ale także jako ośrodek innowacyjności i przedsiębiorczości oraz ceniony partner do współpracy badawczej i biznesowej.

Politechnika Warszawska oparta jest na dwóch filarach: dydaktyce i badaniach.

Możemy śmiało powiedzieć, że kształcimy przez całe życie. Mamy przedszkole i współpracujemy z wieloma szkołami. Oferujemy kilkadziesiąt kierunków studiów I stopnia i jednolitych oraz II stopnia (także w języku angielskim) i rozwój naukowej kariery w Szkole Doktorskiej. Na spragnionych wiedzy czeka także bogata oferta studiów podyplomowych. Po okresie intensywnej działalności zawodowej zapraszamy natomiast do naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Procesy badawcze toczą się głównie w laboratoriach, warsztatach i pracowniach. Do dyspozycji naukowców jest również Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Nauka często lubi spokój i ciszę, ale jeszcze bardziej lubi, kiedy stworzone rozwiązania służą ludziom. Za to, by tak się stało, czyli za wdrażanie projektów i kontakt ze światem biznesu odpowiadają Centrum Innowacji oraz Instytut Badań Stosowanych.

Politechnika Warszawska to prawdziwa mozaika tematów, pomysłów, spraw. Prawie 25 tysięcy studentów i ponad 5 tysięcy pracowników każdego dnia pracuje, by ten jeden uczelniany organizm działał na jak najwyższych obrotach, i to bez zadyszki.

Telefon

22 234 74 19

Osoba kontaktowa

Widoczne wyłącznie dla Użytkowników ICI 3W

Link do strony www

http://www.pw.edu.pl

Słowa kluczowe

dolor, notorious, alem, sit