Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Dane adresowe

25-314 Kielce

al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

Nazwa skrócona: PŚk

NIP: 6570009774

Regon: 000001695

Politechnika Świętokrzyska to najstarsza szkoła wyższa w regionie świętokrzyskim i jedyna publiczna, techniczna uczelnia akademicka o statusie politechniki. Nawiązuje do tradycji założonej w 1816 r. przez Stanisława Staszica Szkoły Akademiczno-Górniczej, pierwszej wyższej szkoły technicznej na ziemiach polskich, mieszczącej się w Pałacu Biskupów Krakowskich, obecnie siedziba Muzeum Narodowego w Kielcach.

Zwarty 22-hektarowy kampus uczelni zlokalizowany jest w centrum miasta w pobliżu dwóch galerii handlowych, skupia pięć obiektów dydaktyczno-badawczych z 4 halami laboratoryjnymi, budynek Centrum Naukowo-Wdrożeniowego CENWIS, gmach rektoratu i Biblioteki Głównej, Główną Aulę Wykładową, halę Centrum Sportu wraz ze stadionem lekkoatletycznym, budynek z siedzibą studenckiego klubu „Pod Krechą”, Centrum Laserowych Technologii Metali oraz 6 domów studenckich. W Dąbrowie k/Kielc na terenie o powierzchni 2,75 ha znajdują się hale laboratoryjne i budynki biurowo-dydaktyczne Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn – baza dla kierunku inżynieria środków transportu.

Politechnika Świętokrzyska stanowi zaplecze badawczo-naukowe dla rozwoju nowoczesnego przemysłu województwa świętokrzyskiego, a także małych i średnich przedsiębiorstw, licznie powstających w regionie. Ponad 136 laboratoriów, w tym pięć akredytowanych z zakresu materiałów drogowych, elektrotechniki pojazdowej, techniki świetlnej, komputerowych pomiarów wielkości geometrycznych oraz mikroskopii skaningowej i mikroanalizy rentgenowskiej, wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju jest Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Uczelni i Polskiej Akademii Nauk) posiadające pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Telefon

41 34 24 444

Osoba kontaktowa

Widoczne wyłącznie dla Użytkowników ICI 3W

Link do strony www

http://www.tu.kielce.pl/